blex
31 شهریور 1401 - 11:22

مدارس با کمبود سرویس رو به رو هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: کمبود سرویس مهمترین مشکل سال تحصیلی جدید است که مدارس استان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

به گفته رحیمی نژاد کمبود سرویس به عنوان مهمترین مشکل سال تحصیلی جدید است و امسال ۲ هزار و ۵۰۰ سرویس مورد نیاز مدارس هنوز تامین نشده است.

رحیمی نژاد گفت: ۲۷۳ هزار و ۳۱۳ دانش آموز در هزار و ۵۳۵ مدرسه ، سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد و از این تعداد دانش آموز، تاکنون ۲۵۶ هزار و ۵۷۸ نفر ثبت نام کرده اند.

او می گوید : امسال هزار و ۵۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل داریم، که بخش زیادی از آن‌ها اتباع و یا مهاجران دیگر استان‌ها هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: زنگ غنچه‌ها ۳۰ شهریورماه در مدرسه رهپویان مطهر برای پیش دبستانی‌ها و زنگ شکوفه‌ها ۳۱ شهریورماه در دبستان قرآنی مدرس نواخته شد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد زنگ اصلی مهر و مقاومت ساعت ۸ صبح شنبه دوم مهرماه در هنرستان ۱۵ خرداد نواخته می‌شود.

آموزش و پرورشاو گفت : زنگ مهارت و مشارکت در روز ۹ مهرماه در دبیرستان یزد لوله به صدا در می آید.رحیمی نژاد از افتتاح سه هنرستان معدنی در راستای توسعه رشته‌های فنی و کارودانش خبر داد و گفت: نواختن زنگ خانه و مدرسه ویژه دانش آموزان شبانه روزی، زنگ مهرورزی ویژه دانش آموزان با نیاز‌های خاص، زنگ شکوه دانش برای سوادآموزان و زنگ جوانه‌ها برای شهرستان‌ها ازدیگر برنامه‌های آغاز سال تحصیلی جدید در استان یزد است.

استان یزدباشگاه خبرنگاران جوانیزدیزد

شناسه خبر: 751534